ΦΥΣΙΚΗ ΑΓΩΓΗ

Καλώς ήρθατε στη σελίδα της Φυσικής Αγωγής. Ενημερωθείτε για τις δραστηριότητές, τα μαθήματα  και πολλά άλλα.

ΦΥΣΙΚΗ ΑΓΩΓΗ

Αν ξέχασες το αυριανό σου πρόγραμμα κάνε κλικ στον παρακάτω σύνδεσμο για να το θυμηθείς.

Πρόγραμμα μαθημάτων

Εκπαιδευτικά βίντεο, φωτογραφίες, σημειώσεις και οτιδήποτε άλλο θεωρεί χρήσιμο ο εκπαιδευτικός Φυσικής Αγωγής θα το βρεις εδώ.

Ιστολόγιο Φυσικής Αγωγής

Κάνοντας κλικ στον παρακάτω σύνδεσμο θα έχεις την ευκαιρία να δεις τα μαθήματα που έκανες σήμερα, τις υποχρεώσεις σου για αύριο, όπως και να εκτυπώσεις τις εργασίες και τις φωτοτυπίες σου.

Ημερολόγιο

Κάνοντας κλικ στα παρακάτω μαθήματα, ανοίγει μια σελίδα, που περιλαμβάνει το βιβλίο σου σε μορφή εμπλουτισμένου html, σε μορφή διαδραστικού βιβλίου καθώς και σε απλό pdf.

Φυσική Αγωγή Α΄ Δημοτικού
Φυσική Αγωγή Β΄ Δημοτικού
Φυσική Αγωγή Γ΄ Δημοτικού
Φυσική Αγωγή Δ΄ Δημοτικού
Φυσική Αγωγή Ε΄ Δημοτικού
Φυσική Αγωγή ΣΤ΄ Δημοτικού

Συμπλήρωσε τον κωδικό που σου εδωσε ο εκπαιδευτικός Φυσικής Αγωγής διπλά από το https://bit.ly/ στη γραμμή διευθύνσεων του browser σου και θα δεις τις επιδόσεις σου στο μάθημα της Φυσικής Αγωγής.

ΤΑ ΝΕΑ ΤΗΣ ΦΥΣΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ

21/03/2024: «Τρίποντα στα σχολεία»
Σήμερα, 21-03-24, οι μαθητές και οι μαθήτριες των  Δ΄, Ε΄και Στ΄ τάξεων συμμετείχαν στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα με τίτλο: «Τρίποντα στα σχολεία». Σκοπός του εν λόγω προγράμματος είναι οι μαθητές/τριες να γνωρίσουν τις Ολυμπιακές Αξίες και τα Αθλητικά Ιδεώδη, να προάγει την ισότητα των δύο φύλων καθώς και να έρθουν σε επαφή με το άθλημα. Για φωτογραφίες πατήστε ..... εδώ.

04/03/2024: Αθλητικό πρόγραμμα πετοσφαίρισης.
Κλιμάκιο της Ελληνικής Ομοσπονδίας Πετοσφαίρισης στη Θεσσαλονίκη αποτελούμενο από τρεις Προπονητές, Καθηγητές Φυσικής Αγωγής: Κουτουνίδης Στέλιος, Σολκίδης Δημήτρης και Αραμπατζής Αθανάσιος πραγματοποίησε σήμερα αθλητικό πρόγραμμα για μαθητές Δ΄ Ε΄ Στ΄ τάξης στο σχολείο μας. Το πρόγραμμα είναι εγκεκριμένο από το ΥΠΑΙΘΑ.

28/01/2024: Με ένα σακίδιο στην πλάτη
Για 15 Κυριακές οι μαθητές της Ε΄και ΣΤ΄τάξης μαζί με τους γονείς τους θα συμμετέχουν σε 3ωρες δραστηριότητες εντός και εκτός σχολικού περιβάλλοντος. Σκοπός η γνωριμία και απόκτηση θετικής βιωματικής εμπειρίας των μαθητών/τριών σ’ ένα πλήθος υπαίθριων φυσικών δραστηριοτήτων και σπορ που σχετίζονται με την υγεία και την αναψυχή και πραγματοποιούνται σε ορεινό περιβάλλον

04/12/2023: Παγκόσμια ημέρα αναπηρίας.
Οι γυμναστές μας, ο κ. Δημήτρης και ο κ. Γιάννης, οργάνωσαν σήμερα, με αφορμή την ημέρα αναπηρίας, παρουσιάσεις και βιωματικές δράσεις ενσυναίσθησης για όλες τις τάξεις του σχολείου. Για φωτογραφίες πατήστε ..... εδώ.

19/10/2023: Ημέρα Σχολικού αθλητισμού.
Στο σχολείο μας γιορτάστηκε η 10η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού . Πραγματοποιήθηκαν αθλητικές δράσεις / δραστηριότητες σε συνεργασία με επιστημονική ομάδα σχεδιασμού και υλοποίησης εκπαιδευτικών και αθλητικών προγραμμάτων . Για φωτογραφίες πατήστε ..... εδώ.

14/10/2023: ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΗΜΕΡΑ
Η αθλητική ημέρα θα πραγματοποιηθεί στον χώρο της αυλής και του κλειστού γυμναστηρίου του σχολείου μας, από τους μικρούς ήρωες την Πέμπτη 19/10/2023,  μετά το πρόβλημα που προέκυψε με τη μεταφορά των μαθητών μας με λεωφορεία στο χώρο των αθλητικών εγκαταστάσεων των μικρών ηρώων. Το πρόγραμμα έχει τίτλο "Νέα Ολυμπιακά αθλήματα". Τα παιδιά μέσα από αθλήματα – σταθμούς θα βιώσουν τις ιδιαιτερότητες των ολυμπιακών αθλημάτων.

ΦΟΡΜΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΦΥΣΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ

Διεύθυνση