ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΥΛΙΚΟ

Βρες πλούσιο υλικό για να ελέγξεις και να εμπλουτίσεις όσα έμαθες μέσα στη τάξη και ακόμα περισσότερα.

• JELE - Το Jele εδώ και πολλά χρόνια κρατά εξαιρετική συντροφιά σε μαθητές της Α, Β και Γ Δημοτικού, με εκατοντάδες δραστηριότητες που βασίζονται στην ύλη της κάθε τάξης. Εκεί  θα βρεις ασκήσεις με έξυπνους διαλόγους και σύντομες περιπετειούλες, θα πρέπει να λύσεις προβλήματα, θα σε βοηθήσει όταν κάνεις λάθος και θα σε επιβραβεύσει όταν βρεις το σωστό αποτέλεσμα.
  • ΘΡΑΝΙΑ - Μια ιστοσελίδα εξαιρετικής σχεδίασης με φύλλα εργασίας, αφίσες, βίντεο, ασκήσεις, παιχνίδια και εκπαιδευτικό υλικό , από την οποία  δεν θα «ξεκολλάς»! Απευθύνεται αποκλειστικά σε μαθητές Δημοτικού και είναι φτιαγμένο από την εκπαιδευτικό Μπέσιου Χριστίνα.
  • ΣΤΗΝ ΤΑΞΗ - Περιλαμβάνει πολύ διασκεδαστικές διαδραστικές ασκήσεις που απευθύνονται στις γνώσεις και τα μαθήματα σου , ανάλογα με την τάξη στην οποία βρίσκεσαι.
  • Ο ΓΡΑΦΟΥΛΗΣ ΚΑΙ Η ΓΡΑΦΟΥΛΑ - Η ιστοσελίδα περιλαμβάνει πλούσιο υλικό για εκπαιδευτικούς, γονείς και παιδιά που πηγαίνουν τώρα στην Α΄ Δημοτικού, το οποίο σκοπό έχει να τα βοηθήσει σημαντικά στη Γλώσσα, τα Μαθηματικά και όχι μόνο.
  • SAFEINTERNET - Εδώ θα βρεις ορισμένα ενδιαφέροντα παιχνίδια που σκοπό έχουν να σου μάθουν πώς να χρησιμοποιείς σωστά όχι μόνο το ίντερνετ, αλλά και πολλά ακόμα μέσα επικοινωνίας.
  • e- ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ - Εκπαιδευτικά παιχνίδια και ασκήσεις για παιδιά από νηπιαγωγείο έως και το Λύκειο
  • Περιβάλλον, η προστασία του δάσους – Του Υπουργείου Παιδείας
  • ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ -  Μάθε πως να προετοιμαστείς και να προστατευτείς σε μια πιθανή καταστροφή.
Διεύθυνση

Μαραθώνος 17